"...בקשו ממני הכל - רק לא זמן..."(נפוליאון בונפרטה)

"...בקשו ממני הכל - רק לא זמן..."(נפוליאון בונפרטה)


המשך לניהול דחוף וחשוב, סדרי עדיפויות
 
מאת: מאיר עמר(20.10.17)
דיברנו על ניהול הזמן בחיינו ועל סדרי העדיפויות בחיים, על האבנים הגדולות, הקטנות וכל שאר הדברים שצצים לנו ומשנים לנו את לוח הזמנים ולעיתים גם את החיים ובסופו של דבר באמצעות ניהול זמן נכון נוכל לעשות את מה שבאמת חשוב לנו ובכך לשפר את איכות החיים, להוריד לחצים מיותרים ולהנות מהדרך להגשמת חלומותינו!
אז זהו.. סוף סוף באופן רשמי אנחנו 'אחרי החגים', צמד מילים מאוד מיוחד שכולנו שמענו אותו לפחות פעם ביום בחודש האחרון בהקשרים שונים וזה נובע בדרך כלל מדחיינות של דברים מסוימים שאנו מעדיפים ל'דלג' אותם קדימה ביומן.. אז כדי להימנע מדחיינות של הדברים החשובים לנו בחיים אנו צריכים לקבוע סדרי עדיפויות ולהבין מה דחוף וחשוב.. הרבה פעמים אנו מבלבלים בין ההגדרות של המילים: דחוף וחשוב, דבר שגורם לנו לדחיינות ועיסוק בטפל ולא בעיקר.
אז בואו נעשה סדר בהגדרות:
דחוף – לא ניתן לדחותו והוא מוגבל בזמן קצר, לדוגמא: ללמוד יום לפני מבחן גדול, ניתוח חירום וכו'.
חשוב – ניתן לדחות אך חשוב לעשותו והשפעתו הינה לטווח הרחוק, לדוגמא: חשוב מאוד לבצע ספורט שלוש פעמים בשבוע וכו'.
ניצול ומקסום הזמן שלנו טומן בחובו מס' מרכיבים: מודעות ורצון, משמעת עצמית, תכנון וריכוז סדרי העדיפויות לפי דחוף וחשוב, סדר וארגון, מרכיבים אלו הינם הסוד להצלחה שלנו בניהול זמן בכל נושא ברמה האישית והעסקית ואפילו בזוגיות!
לסיכום, מצרף לכם מס' טיפים בניהול זמן: רישום יומי/שבועי, התחלת היום במשימות החשובות ביותר, ריכוז המשימות והגדרת סדרי העדיפויות לפי דחוף וחשוב, משימות תובעניות יש לבצע בזמנים שבהם אנו ערניים ואפקטיביים, ריכוז המשימות לפי הדמיון והשוני ביניהם ובכך לייעל הזמן ותמיד להשאיר זמן לדברים בלתי מתוכננים...
 
 
תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה
Coi בניית אתרים
דף הבית טלפון פייסבוק