מתלבטים מה ללמוד? עוד לא מצאת כיוון לימודי לחיים? המאמר הזה הוא בשבילכם..

מתלבטים מה ללמוד? עוד לא מצאת כיוון לימודי לחיים? המאמר הזה הוא בשבילכם..

 
"תכלה שנה וקללותיה תחל שנה ולימודיה..."
מתלבטים מה ללמוד?
עוד לא מצאת כיוון לימודי לחיים?
המאמר הזה הוא בשבילכם...

 

מאת: מאיר עמר(24.9.14)
אנו נמצאים בפתיחתה של שנה חדשה ומאתגרת אשר במהלכה נכנס ליום הכיפורים, נחגוג את חג הסוכות ונחתום בנשיקת ספרי התורה בשמחת התורה, לאחר החגים מתחילה עוד שנה ולא שנה רגילה אלא שנת הלימודים החדשה!
ישנם מס' רב של אוניברסיטאות/מכללות שעדיין לא סיימו את הימים הפתוחים/ימי רישום וזאת ההזדמנות כמעט האחרונה שלנו להחליט האם אנחנו יוצאים למשהו חדש או דורכים במקום.
ההחלטה הכי משמעותית בחיי כל אדם ממוצע מגיעה בדרך כלל לאחר השירות הצבאי/הטיול הגדול, מה ללמוד? איפה? והאם אצליח למצוא בזה עבודה?
מדובר בהחלטה מורכבת שיש לה שיקולים כלכליים, יצירת עניין ועתיד להמשך.
 
בחירת תחום לימודים ומקצוע היא משימה מורכבת, הקושי לקבל החלטה נובע בין היתר, מהמספר הרב של האפשרויות שניתן לבחור ביניהן והשיקולים שצריך לקחת בחשבון.
לכן ממליץ לבצע את קבלת ההחלטה על פי חלוקה לשלושת השלבים הבאים: שלב ראשון  – סינון ראשוני ואיתור של תחום לימוד ומקצועות בטוחים  ע"פ השיקולים שלך. שלב שני – חקירה לעומק, בחינת המקצועות הבטוחים והמתאימים לך עפ"י כישורך והיכולת שלך. שלב שלישי  – בחירה, הכנת חלופות אפשרויות ודירוג לפי סדר כרונולוגי ובחירת החלופה הטובה ביותר.
 
במהלך התקופה טרם קבלת ההחלטה צריך לבדוק פרמטרים נוספים כגון: השכלה קודמת, ביצוע פסיכומטרי, מקום הלימודים, מרחק, משך זמן, עבודות נושקות לתואר שנלמד ועוד..
 
בהזדמנות זו הנני מאחל לכולנו שנה טובה ומוצלחת!
שנה שמלאה בהגשמת חלומות ושמחה תמידית!
 

 
תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה
Coi בניית אתרים
דף הבית טלפון פייסבוק