מה יותר חשוב בחיים? הדרך או התוצאה?

מה יותר חשוב בחיים? הדרך או התוצאה?מה יותר חשוב בחיים?
הדרך או התוצאה?


 
 
מאת: מאיר עמר(27.4.18)
קוראים יקרים שלום רב !
במאמר הקודם דיברנו על: 'לפנטז תוצאות' בדרך להגשמת החלומות שלנו.
הפעם בחרתי לדבר על: מה חשוב יותר? הדרך או התוצאה? ובחרתי לעשות זאת דרך סיפור מעניין מתוך הספר: 'האלכימאי' של פאולו קאולו, ספר מדהים שמתאר את חייו של אדם שנוטש את אורח חייו ויוצא להגשים את עצמו ואת החלומות שלו וכך מסופר (עמוד 32):
"סוחר אחד שלח את בנו ללמוד את סוד האושר מפי החכם האדם בעולם, בנו הלך ארבעים ימים במדבר עד שלבסוף הגיע אל טירה יפיפייה על ראש ההר, הוא נכנס פנימה וראה ארמון מפואר, לאחר המתנה של שעתיים הגיבור שלנו נכנס אל האדם החכם בעולם שהקשיב לצעיר על מטרת בואו ואמר לו שכרגע אין לו זמן להסביר לי את סוד האושר והציע לו לסייר בארמון המפואר שלו אך ביקש ממנו לקחת כפית עם שתי טיפות שמן שתפקידו לשמור עליהן במהלך הסיור.
הצעיר חזר לאיש החכם בעולם ששאל אותו אם הוא הבחין בארמון המופלא שלו, בשטיחים הפרסיים המיוחדים, בגן המפואר, בתזמורת המיוחדת ועוד...?
הצעיר היה נבוך והודה בפניו שלא ראה כלום, הדאגה היחידה שלו הייתה שהשמך לא יישפך.
האיש החכם בעולם שלח אותו שוב אך הפעם ביקש ממנו לראות את נפלאות העולם שלו...
לאחר כשעה הצעיר חזר כשהוא מתפעל מהפאר וההדר של הארמון המפואר ומספר בפרוטרוט את כל מה שראה, ואז האיש החכם בעולם שואל אותו: איפה שתי טיפות השמן שהפקדתי בידך...? האיש חתם בעצה אחת: "סוד האושר הוא לראות את כל נפלאות העולם, ולעולם לא לשכוח את שתי טיפות השמן שבכפית", הנער שתק והפנים את הסיפור של האיש החכם בעולם ואמר לעצמו: "רועה צאן אולי אוהב לנדוד , אבל אל לו לשכוח את הכבשים שלו"
 כלומר, חיינו רצופים באתגרים, דברים לא צפויים ולא משנה מה אנו בוחרים לעשות עם הקריירה, זוגיות, הגשמה עצמית ועוד... תמיד אנו צריכים לזכור את הדרך (שתי טיפות השמן) בדרך לתוצאה שלנו!
 
 
שבת עוצמתית לכולנו!

 
תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה
Coi בניית אתרים
דף הבית טלפון פייסבוק