לדעת (ו) לעשות... להפוך את הידע לעשייה אמיתית!

לדעת (ו) לעשות... להפוך את הידע לעשייה אמיתית!

 
לדעת (ו) לעשות...
להפוך את הידע לעשייה אמיתית!
 

מאת: מאיר עמר(24.10.14)
אחרי שהסתיימו החגים וכולנו כבר חושבים על החג הבא וחלקנו נמצאים לפני תחילת לימודים, עבודה חדשה ועוד.. בחרתי לכתוב השבוע על הדרכים למימוש הידע שצברנו ממקומות שונים ואיך באמת הופכים אותו לעשייה.
כשאנו מדברים על שימוש נכון בידע שרכשנו אנו צריכים לזכור שמדובר בסוג של יציאה מהקופסא, פתיחות למשהו חדש ואחר ממה שהכרנו עד היום, נתינה עצמית באופן יומי ואני קורא לזה "שיטת עוקף המחשבה " , בעצם לקבוע לעצמנו דרכים ופעולות עפ"י המודלים שאציג בהמשך ובכך לגרום לשינוי התנהגותי בנושא.
 
במהלך תפקידים שונים שביצעתי בחיי בדגש על תקופה בה פיקדתי וניהלתי אנשים הבחנתי כי ברגע שאדם לומד משהו חדש ולא מבצע פעולות מסוימות ע"מ לזכור  אותו או להשתמש בו בסמוך לתום הלמידה, נשאר במוחו כ-20% עד 24 שעות מתום הפעילות ולאחר כ-48 שעות נשארים אחוזים בודדים או "אירוע" מיוחד שאותו זוכר אך לאחר מס' ימים הרוב נשכח פרט למשהו מיוחד שפקד אותו במהלך אותה פעילות במקרה הטוב ובמקרה הנפוץ יותר שוכחים את הכל.
 
במהלך חיי היום יום אנו קוראים עיתונים, ספרים, צופים בחדשות, מתעדכנים בסטאטוסים השונים בפייסבוק, יוצאים מטעם העבודה לקורסים / השתלמויות / ימי עיון והכשרות שונות אך מה באמת נשאר לנו ביד אחרי שאנחנו מסיימים פרק כזה או אחר? מה אנחנו לוקחים אתנו, מה אנחנו זוכרים? ומה באמת נעשה עם זה?
 
בשבוע הבא נדבר על הדרכים למימוש הידע בצורה נכונה ואפשרית.
שבת שלום וסופ"ש נפלא!
 
להפוך את הידע לעשייה אמיתית!
(חלק ב')
 
מאת: מאיר עמר(7.11.14)
בשבוע שעבר דיברנו על הידע שאנו רוכשים במקומות שונות בחיינו, בחלק זה נדבר על הדרכים למימוש הידע שצברנו ואיך באמת הופכים אותו לעשייה.
 
הכל מתחיל בהדרכה נכונה, הכוונה, ייעוץ ושימוש נכון בכלים ובידע שרכשנו,
הדבר הראשון שעלינו לעשות הוא לבצע רישום של כל הדברים הרלוונטיים לנו, באמצעות  הרישום על הנייר באופן אוטומט ישנו רישום גם במוח של כל אחד מאתנו,
דבר נוסף הוא לשנן את הדברים שלמדנו ולקבוע לעצמנו זמנים לטובת הנושא, העיתוי הכי טוב הוא הזמן הסמוך לאותה קבלת הנושאים שאותם נרצה לזכור ודרך שינון הדברים המשימה תהיה קלה יותר.
אפשרות נוספת שאליה אני מתחבר מאוד היא פשוט לספר על מה שלמדתם ולשתף את הקרובים אליכם בסיטואציה או בידע שרכשתם.
 
פגשתי פעם בחור שלומד בישיבה ונדהמתי לגלות כמה מידע הוא זוכר ויודע לשלב בהרצאה אחת כמות מכובדת של מידע וסיפורים שונים מהתורה וכל זה בפחות מעשרים דקות, ששאלתי אותו איך הוא זוכר את הכל ויודע לשלב זאת בצורה נכונה, הוא ענה לי כך: " הכל זה עניין של גישה, חזרה על הדברים, לספר כל דבר שלמדתי לחבריי בישיבה ולבצע רישום של הערות..." את נושא הרישום הוא דאג להדגיש מס' פעמים ואף אמר לי כי זה הדבר העיקרי שגורם לו לזכור,
הטיפ הגדול שלי אליכם בכל הקשור למקסום ידע והפיכתו לעשיה הוא: מה שחשוב לכם בחיים - דברו עליו, מה שחשוב לכם לזכור - רשמו אותו ומה שחשוב לכם ללמוד- חזרו עליו מדי יום,         רק כך תצליחו להפוך ידע לעשיה!
 
שבת שלום וסופ"ש נפלא!

 
 
תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה
Coi בניית אתרים
דף הבית טלפון פייסבוק