העברת מסרים

העברת מסרים לא מה שחשבתםאיך להעביר מסר ,שימוש מדוייק

 
 מאת: מאיר עמר (15.2.2017)
הפעם נדבר על העברת מסרים בצורה נכונה, אפקטיבית ומדויקת שמעבירה מסר ולא רק מלל...
לפני שנתחיל בואו ננסה לענות  על השאלות הבאות:
מכירים את ההרגשה הזאת שאתם רוצים להעביר מסר מסוים ולא מצליחים, לעיתים לא הבינו אתכם והבינו משהו אחר לגמרי? זה יכול להיות כי שלחתם הודעה לא ברורה, או אמרתם משהו בצורה לא נכונה? אם עניתם לפחות - כן אחד הטור הזה הוא בדיוק בשבילכם!
מפקד בכיר בצבא אמר לי פעם את המשפט הבא: 'אני שומע את מה שלא אומרים וקורא את מה שלא כותבים..." כלומר העברת מסר היא לאו דווקא משהו שעובר בצורה ישירה ומלאה במידע אלא ברוב המקרים היא באה לידי ביטוי בצורה עקיפה דרך הפרזנטציה שלנו בדגש על שפת הגוף שהיא 90% מהעברת המסר, בעצם מה שאנו אומרים חשוב אך הדרך (שפת הגוף, שימוש בקול ועוד..) אלו החשובים יותר לצורך העברת מסר נכונה ואפקטיבית.
כדי להמחיש טוב יותר ניקח את הדוגמה שמוכרת לכולנו: בנימין נתניהו, האיש שאומר הכל מבלי להגיד כלום (כי לא היה כלום...) היכולת הזאת של ביבי מוגדרת כאומנות בהעברת מסרים ומגיעה מניסיון רב בתחום ואימונים רבים.
השימוש המדויק שלו בקול, באינטונציה ובשפת הגוף הם אלו שגורמים למסר שלו לעבור בצורה ברורה, חדה ומדויקת.
אז כשאנו רוצים להעביר מסר מסוים ולא משנה מה המטרה שלו פשוט צריך לכתוב אותו ואז לחשוב מה אנו רוצים שהצד השני יבין ואפילו לבצע סימולציה עם אדם קרוב ולראות האם המסר הועבר.
הטריק הוא להשתמש פחות בהסבר רחב כי ברוב המקרים ההסבר הקצר והקולע עם שפת הגוף הנכונה (עליה נרחיב בהמשך) ושימוש נכון בקול הם אלו שיגרמו למסר שלנו לעבור בצורה נכונה ומדויקת יותר!
 
 
 
תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה
Coi בניית אתרים
דף הבית טלפון פייסבוק