"אם חיינו יהיו מלאים בחול לא יהיה מקום לכלום"

"אם חיינו יהיו מלאים בחול לא יהיה מקום לכלום"

 
ניהול זמן,ניסוי,סדרי עדיפויות
 
מאת: מאיר עמר(4.10.2017)
דיברנו על הדרכים להגשמת החלומות שלנו (החלטה, רישום, הפצה, שיתוף הסביבה הנכונה, קביעת מועד, תזכורות ומיקוד בהגשמתן).
רובנו מכירים את צמד המילים: 'אין לי זמן', לפחות פעם ביום אנו זורקים את המשפט הזה לאוויר העולם בהקשרים שונים (חברים, קריירה, התפתחות אישית, זוגיות ועוד..) אבל מה באמת זה אומר עלינו? האם באמת אין לנו זמן או שמא אנו לא יודעים לנהל אותו נכון?
מחקרים הוכיחו כי אנשים שמנהלים את הזמן שלהם בצורה נכונה גורמים לעצמם להיות אנשים רגועים יותר, מסופקים ומוכנים לכל  גורם של גזל ומעכב זמן.
לנהל את הזמן זה לא רק את השעון/תזכורת וכו', זה הרבה יותר עמוק.. זה לנהל את החיים שלנו ולקבוע סדרי עדיפויות של מה חשוב ומה דחוף ולהיות ערוכים לגורמים העלולים להיות עבורנו כגזלני/שואבי זמן.
לצורך הבנת סדרי העדיפויות בחיינו אני רוצה שנערוך ניסוי קטן.. דמיינו לעצמכם מיכל זכוכית בגודל של אקווריום קטן, כעת אמלא אותו באבנים גדולות ואשאל אתכם, האם המיכל מלא?
רובנו נענה שהמיכל אכן מלא! אך כעת אוסיף אבני חצץ ואשאל אתכם האם המיכל מלא? כעת התשובות כבר יהיו חלוקות.. לאחר מכן אוסיף חול ואז מים ורק עכשיו המיכל באמת מלא!
התובנה הגדולה מהניסוי המדהים הזה הוא להחליט מה הם בשבילינו האבנים הגדולות ומה הם כל השאר.. כמו כל דבר בחיים גם כאן יש סדר כי במידה והיינו מכניסים קודם את המים /חול/חצץ אז לא היה מקום לאבנים הגדולות והמשמעותיות יותר...!
אז מה הם האבנים הגדולות בשבילך?

 
 
תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה
Coi בניית אתרים
דף הבית טלפון פייסבוק