"האם יש מילה כזאת -לנסות? "

"האם יש מילה כזאת -לנסות? "

ניסיון, עשייה וניפוץ המיתוס
מאת: מאיר עמר (23.3.2018)
אנחנו בזמן מצוין לקבלת החלטות, שינויים והגשמת חלומותינו!
הפעם בחרתי לכתוב על מילה שאני שומע המון בזמן האחרון בעת מפגשים מקצועיים ואפילו בסדנאות שלי, המילה המדוברת היא: 'לנסות', 'אני אנסה ואז אראה זה מתאים לי' וכו'..
למה רובנו משתמשים בה מידי יום במגוון סיטואציות? מאיפה זה מגיע בעצם?
בואו נדבר רגע על המילה 'לנסות', מישהו פעם ניסה להתחתן?, מישהו ניסה פעם לרכוש בית/רכב? התשובות ברורות (ואפילו משעשעות) אבל למה עדיין רובנו משתמשים במילה 'לנסות'... לפני שנרחיב בואו נעשה טסט קטן עם אדם שקרוב אליכם, קחו פריט מסוים ביד (עט, פלאפון או כל חפץ שניתן להחזיק בכף יד פתוחה) ותבקשו מהאדם שבחרתם בו לקחת חלק בטסט  ול'נסות' לקחת את אותו חפץ שבידכם... תעשו את זה כמה פעמים ותגלו דבר מעניין: שתמיד אותו אדם פשוט ייקח את החפץ ומהר מאוד נבין שאין מילה כזאת לנסות, גם אם נציץ בתנ"ך ששם מופיעה מספר פעמים המילה 'ניסיון' (ניסיון אברהם אבינו וכו') נבין שהניסיונות האלו היו מבחן ממקום של עשייה והחלטה ולא ממקום של ניסיון מלכתחילה.
כלומר, כשאנו מתחילים משהו חדש ואנו אומרים לעצמנו 'ננסה ונראה איך יהיה לי' או משפטים בסגנון הזה באופן אוטומט אנו חורצים את גורלנו, כי אם לא נצליח אז לפחות נגיד שניסינו ובעצם זרקנו את הסיבה לחוסר הצלחה למשפט: 'לפחות ניסיתי...' והאחריות היא לא שלי...
אבל אם נבחר לשנות את המילה 'לנסות' למילה 'לעשות' הכל יראה אחרת, כי ברגע כשאנו לקראת משהו חדש וקיבלנו החלטה אז צריך לקום ולעשות מעשה ממקום של עשייה ולא ממקום של ניסיון! המחויבות שלכם כלפי עצמכם תשתנה והמילה עשייה תגרום לכם להיות כבר בחצי הדרך לאותו יעד/מטרה שהצבתם לעצמכם ולהגשים את עצמכם!
 
בהצלחה לכולנו!
 
 
 
תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה
Coi בניית אתרים
דף הבית טלפון פייסבוק