"אתה לא יכול לטפס על סולם ההצלחה עם הידיים בכיסים."

"אתה לא יכול לטפס על סולם ההצלחה עם הידיים בכיסים."

 
"אתה לא יכול לטפס על סולם ההצלחה עם הידיים בכיסים."
( ארנולד שוורצנגר )


 
מאת: מאיר עמר(20.1.15)
בשבועות האחרונים דיברנו על תעוזה, העצמה אישית ומבט פנימה כל אחד לתוך עצמו כדי להוציא מעצמנו יותר במגוון מישורים: משפחה, קריירה, לימודים ועוד..
עקב הביקוש הרב ובתזמון מושלם בחרתי לכתוב שוב בצורה מתומצתת יותר על כרטיס הכניסה שלנו לעולם העבודה אך הפעם עם העוצמה וההערכה שלנו כלפי עצמנו שאנו מביאים לראיונות עבודה בפרט ולתחומים נוספים בכלל.
ההחלטה החשובה ביותר אותה אנו צריכים לקבל הינה קביעת התחום / המשרה המדויקים בהם אנו רוצים לעסוק, לדוגמא אם ברצוני לעבוד כמנהל משמרת בחנות בגדים אני צריך לכוון באופן מדויק למקום הזה שאני רוצה להיות באמצעות כתיבת הניסיון, השכלה ועוד..
זכרו, הכנסת אינפורמציה שאינה קשורה למשרה בה אתם חושקים יכולה לפגוע בסיכוי שלכם להגיע לראיון עבודה.
ממליץ על כתיבת תמצית לקו"ח שייכתב בחלק העליון של העמוד ובו נכתוב את הדברים החשובים ביותר שעונים בדיוק למשרה שבה אנו חושקים, לדוגמא אם אני מעוניין בתחום האדמיניסטרציה, אכתוב על הניסיון, ידע ואף אציין כי זה התחום בו אני רוצה להשתלב, מומלץ  על כתיבת 4 עד 5 שורות לטובת התמצית.
לאחר התמצית יש לפרט את ההשכלה, יש להבליט את התואר אשר למדתם ולפרט התמחות, במידה וסיימתם בהצטיינות זה המקום לציין זאת.
לאחר ההשכלה יש לכתוב את הפרטים האישיים, שם, כתובת, שנת לידה, טלפונים, מייל, רישיון נהיגה.
 
בשבוע הבא נדבר על השלבים הנוספים בכתיבת קו"ח מושלמים ועיצוב המסמך בצורה הנכונה והמובלטת ביותר.
 
שבת שלום וסופ"ש נפלא! 
"אתה לא יכול לטפס על סולם ההצלחה עם הידיים בכיסים..."
( ארנולד שוורצנגר )- חלק ב'


 
מאת: מאיר עמר(22.2.15)
בשבועות האחרונים דיברנו על תעוזה, העצמה אישית ומבט פנימה כל אחד לתוך עצמו כדי להוציא מעצמנו יותר במגוון מישורים: משפחה, קריירה, לימודים ועוד..
במאמר הקודם דיברנו על הדרך להגיע למבוקשינו ולפני הכל איך נכתוב את כל מה שעבר עלינו בקורות חיים איכותיים, דיברנו על כתיבת תמצית קצרה, פירוט השכלה והיום נדבר על שאר הדברים החשובים,
 
החלק הבא הוא כתיבת הניסיון התעסוקתי: יש לפרט את השנים, מקומות העבודה שנות הניסיון שצברתם וכו'.
לאחר מכן יש לפרט את הניסיון הצבאי/שירות לאומי, חשוב להבליט את התכונות שנוגעות למשרה המבוקשת, במידה ובשירות שלכם לא היה משהו שנוגע למשרה אז יש לכתוב באופן מצומצם את השירות שביצעתם, במידה וקיבלתם תעודת הוקרה / הצטיינות זה המקום להדגיש זאת.
בסיום המסמך יש לפרט את השליטה בשפות ושליטה ביישומי מחשב, חשוב מאוד לרשום כאן רק מה שאתם באמת יודעים ושולטים ולציין את התוכנות הספציפיות להן נדרשתם, לדוגמא אם עסקתם בתוכנות כמו:  OFFICE, SAP, ERP, CRM  וכ"ו, זה המקום להדגיש זאת ואף לציין זאת בתמצית שבראש העמוד.
יש לכתוב את קורות החיים בגוף שלישי לדוגמא: 'ניהול עובדים', 'הכנת מצגות' דבר אשר גורם לקורות החיים להיות מקצועיים ואיכותיים יותר ולא להיות כסיפור אישי.
 
בשבוע הבא נתן תזכורת קצרה על אופן הפצת קורות החיים בצורה מבוקרת ונכונה באמצעות אתרים שונים ונתחיל לדבר על הכנה לראיון העבודה המיוחל.
שבוע נפלא!
 

 
 

 
תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה
Coi בניית אתרים
דף הבית טלפון פייסבוק