"אמונה היא לעשות את הצעד הראשון גם כשאינך רואה את התמונה כולה..."

"אמונה היא לעשות את הצעד הראשון גם כשאינך רואה את התמונה כולה..."

 
"אמונה היא לעשות את הצעד הראשון גם כשאינך רואה את התמונה כולה..."
(
מרטין לותר קינג )
 

מאת: מאיר עמר(3.10.14)
בשבוע שעבר דיברנו על המורכבות בבחירת מסלול לימודים ועל השלבים והשיקולים השונים.
לעיתים, אני מקבל פניות מחברים/מכרים שרוצים להתחיל ללמוד אך לא יודעים מה, לאחר שאני עובר יחד איתם על הדברים אליהם הם מתחברים ורוצים למצוא עבודה בתחום לאחר סיום הלימודים אני מגלה שתמיד התשובה הייתה חבויה בפנים וההתייעצות היא נכונה אך זכרו זאת רק התייעצות, ההחלטה עצמה היא שלכם.
חשוב מאוד לגלות תעוזה, להאמין ולראות את כל התמונה ולהבין שמה שבחרנו זה בהחלט מה שאנחנו אוהבים ומתחברים מחד ובדקנו שתהיה עבודה בתחום הזה מאידך.
נכון שבתאוריה זה נשמע ורוד וחלומי כי מצד אחד יש כאן מבחר איכותי של תחומים במכללות השונות אך מצד שני מקומות התעסוקה לאחר התואר מוגבלים באזור ולעיתים צריך לנסוע מעט לאזורים הסמוכים על מנת לעסוק בתחום שלמדנו.
בכל הדילמה הזאת עדיין צריך לבדוק את הדברים מוקדם ככל שניתן ולא להגיע למצב שהתואר מסתיים ואז מגלים שאין מה לעשות עם התחום באזור.
לאחר שביצעתם מיפוי והחלטתם על תחום אחד או שניים לכל היותר אני ממליץ להיכנס לאתרי דרושים באינטרנט בתחום הרלוונטי ולבדוק משרות באזור , במקביל להיכנס לאתר שנקרא: משכורת ולבצע סינון ראשוני לפי תחום ואזור ולקבל תמונת מצב על השכר הצפוי לתחום המבוקש שאותו אתם מחפשים ולאחר כל הבדיקות האלו לשבת עם היועץ באותה מכללה ולעבור על התנאים/דרישות ולראות האם המאמץ שאתם הולכים להשקיע שווה את זה.
 
מאחל לכולנו שנה מוצלחת וגמר חתימה טובה!
 

 
תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה
Coi בניית אתרים
דף הבית טלפון פייסבוק